Airsoftový klub Skalica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Web AK-SIDomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Bojove vozidla

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Admin




Male
Počet príspevkov : 568
Age : 44
Popis : Admin webu AK-SI
Squad : none
Registration date : 30.05.2007

Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Bojove vozidla   Bojove vozidla EmptyPo 31 marec - 20:01

Návrat hore Goto down
Snake-Si

Snake-Si


Male
Počet príspevkov : 38
Age : 40
Popis : Ostrostrelec SVD manual 500fps - Ak-74 aeg 430fps, Makarov gas 300fps
Squad : zatat volna noha
Registration date : 19.06.2007

Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bojove vozidla   Bojove vozidla EmptyUt 1 apríl - 1:08

pekne obrnence ale ja bych chcel radsi nejake pasove trebarz BVP1 popripade BVP2 alebo abych nebol narocny tak T90 ale neviem estly bych to uživil joj ta poistka a kolko to žere
Návrat hore Goto down
Admin




Male
Počet príspevkov : 568
Age : 44
Popis : Admin webu AK-SI
Squad : none
Registration date : 30.05.2007

Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bojove vozidla   Bojove vozidla EmptyUt 1 apríl - 8:36

Prave z teho duvodu sem sem nedal pasove vozidlá.
Podla mna je rychlost duležita a dojezd duležitý...pasak co sežere na 100km 50 litru mosi jet každu chvilku na benzinku.
To posledne autičko je zaujimave. ma to hybridný motor a zda sa že aj dost velký výkon.
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Bojové vozidlá???   Bojove vozidla EmptySt 2 apríl - 0:37

Nechcel som sa pôvodne k tomuto článku moc vyjadrovať, bo to nemá s AS moc spoločné, ale zasa je to military, takže prečo nie...
Chcem len poukázať na pár "chybičiek" čo sa tu objavili

Ani na jednej z fotiek, ktoré sú uvedené vyššie nieje bojové vozidlo. Bojové vozidlo je vozidlo, ktoré slúži na priamu BOJOVU podporu peších jednotiek, má pancierovanie a účinnú zbraň. Medzi takéto vozidlá patria napr. BVP1, BVP2 a pod...
Na tých obrázkoch sú obrnené transportéry, poprípade len prepravné vozidlá-tieto slúžia na prepravu pešiakov na bojisko a poprípade ako pozorovacie vozidlá. V žiadnom prípade nie na priamu bojovú činnosť. Zbraň je len nízkokaliberná a slúži primárne na sebaobranu, nie na útok.
Takže označenie BOJOVE VOZIDLO je podla mna nesprávne.

Ďalšia vec je ktorá ma zarazila je uvedená spotreba pre pásové vozidlá. Spotreba 50l/100km je spotreba kolesového transportéru, a aj to len na komunikácii. V teréne sa takáto spotreba môže vyšplhať až na 100/100 a viacej. Len obyčajná Tatra 815 má bežnú spotrebu okolo 40l/100km. A to nenesie žiadny pancier a ani výzbroj. Spotreba pásových vozidiel je ovela-ovela vyššia, pri lahších bojových vozidlách okolo 100/100, pri tankoch môže spotreba presahovať až 500/100. Počul som že počas druhej svetovej nemci vyrobili pár prototypov super-tankov(MAUS), ktorých spotreba na komunikácii dosahovala 1400 litrov na 100km a v teréne dokonca až 3800l/100km. Ale to je už extrém.
Takže tých horeuvádzaných 50l/100km nieje vôbec vysoká spotreba, skôr velmi dobrá spotreba...

Ale aby som len nefrflal, tie autíčka hore sú pekné...jedno také mať v klube a jazdiť ním na akcie Very Happy
Návrat hore Goto down
Admin




Male
Počet príspevkov : 568
Age : 44
Popis : Admin webu AK-SI
Squad : none
Registration date : 30.05.2007

Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bojove vozidla   Bojove vozidla EmptySt 2 apríl - 8:33

Tome, iste si si všimel že to je v volnej sekcii.
Sa my to proste lubilo a sem sa može dat cokolvek.
Navic, pomenovani bojoe vozidla sem sem dal podla webu odkial to je. Tam je to pomenovane " Armoured Fighting Vehicles " což v preklae znamena obrnene bojove vozidla

A tu spotrebu..to sem si len typel. Neviem jaku maju spotrebu, ale kedže su to vetšinou lahke vozidla tak sem im netipel na viac než 50. Diki za vysvetlenie a opravu. Smile
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bojove vozidla   Bojove vozidla EmptySt 2 apríl - 21:00

Dexi pohoda, ja som to nemyslel ako nejaké urážanie alebo poučovanie...
Len som tam videl pár zlých údajov, tak som to len udal na správnu mieru, nič viac v tom nebolo
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Bojove vozidla Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bojove vozidla   Bojove vozidla Empty

Návrat hore Goto down
 
Bojove vozidla
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Airsoftový klub Skalica :: Volna sekcia-
Prejdi na: